pożyczki pod zastaw szczecin

, że aby kupić mieszkanie na kredyt i na tym nie stracić, dobrze jest zgłębić temat.
Podczas tzw. boomu na rynku nieruchomości, ceny mieszkań intensywnie wzrastały. Od pamiętnego kryzysu ceny zaczęły maleć.

W efekcie ci, którzy przeczekali, mogli kupić to samo mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za zdecydowanie mniejsze pieniądze.

Należy pamiętać o tym,...że kredyt hipoteczny bierze się najczęściej na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania.
Jeśli przepłaciliśmy za naszą nieruchomość, to sytuacja robi się kłopotliwa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Limity banków

Krótko mówiąc - firmy mają naprawdę pod górkę.
Łatwiej o kredyt będzie pracownikowi, zatrudnionemu na umowę o pracę, niż właścicielowi tej firmy. To jest paradoks, ale niestety prawdziwy. Żeby młodzi ludzie mogli rejestrować działalność i inwestować w swój biznes, go rozwijając, niezbędny jest dostęp do kapitału. Mało kto posiada wystarczające środki, jest to bardzo trudna do pokonania bariera.
Często niestety kończy się to zaciągnięciem pożyczki w wątpliwej instytucji, z bardzo wysokim oprocentowaniem.

Nie może tak być, jednak nie zanosi się, na zmianę zasad przez banki.

Jest odwrotnie - z każdym rokiem wymagania dla przedsiębiorców są coraz bardziej wyśrubowane.

Niespłacane?

pożyczki pod zastaw szczecinLiczba niespłacanych kredytów rośnie.

Dlaczego Polacy nie spłacają swoich kredytów? Czy może winę ponoszą banki, ponieważ źle oceniły ryzyko i zdolność kredytową? Czy też to wina kryzysu? Bez wątpienia najbardziej regularnie spłacane są kredyty hipoteczne, nawet te w obcej walucie.

Jednak nawet w tym segmencie zaobserwowano pogorszenie - zaległości jest coraz więcej.

Pożyczanie

Spora część Polaków ma zdolności kredytowej.

I to nie z powodu za niskich zarobków.

Większość instytucji finansowych nie daje możliwości zaciągnięcia pożyczki, jeśli jest się zatrudnionym na umowę o dzieło, lub zlecenie. Niezwykle trudno jest także o pożyczkę zaczynając działalność gospodarczą - najczęściej trzeba czekać co najmniej rok, a ilość dokumentów, które trzeba dostarczyć do instytucji finansowej, może zniechęcić.
Jeszcze trudniej jest, gdy jest się udziałowcem w spółce.

Co to jest kredyt?

Kredyt bankowy ? umowa zawarta w formie pisemnej pomiędzy bankiem a kredytobiorcą.
Bank zobowiązuje się udostępnić określoną kwotę na określony cel oraz czas, a kredytobiorca zobowiązuje się wykorzystać kredyt zgodnie z jego przeznaczeniem oraz zwrócić pobraną kwotę wraz z należnym bankowi wynagrodzeniem w postaci prowizji i odsetek.
Na podstawie tej definicji kredyt postrzegany jest jako specyficzny rodzaj stosunków zobowiązaniowych, którego wyróżniającymi cechami są: zwrotność, celowość i odpłatność.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_bankowy.

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: