Wybieramy się do salonu po nowe auto

az wnętrza potrafią zepsuć nawet najlepiej zapowiadający się samochód. Dlatego przed kupnem warto wybrać się na jazdę próbną i dobrze przyjrzeć się rozwiązaniom ergonomii użytkowania pojazdu. Może wydawać się to mało ważne, jed

Wybieramy się do salonu po nowe auto

Ładny wygląd to nie wszystko

Salonowe auta wyglądają pięknie na wystawie i w reklamach, jednak czasami podczas użytkowania szybko tracą swój blask, a nie dopasowane elementy wyposażenia oraz wnętrza potrafią zepsuć nawet najlepiej zapowiadający się samochód. Dlatego przed kupnem warto wybrać się na jazdę próbną i dobrze przyjrzeć się rozwiązaniom ergonomii użytkowania pojazdu.

Może wydawać się to mało ważne, jednak to właśnie ergonomia jest najważniejsza w codziennym użytkowaniu. Źle zaprojektowane wnętrze, nieodpowiednio wyprofilowane fotele czy choćby niedbale wykonany komputer pokładowy mogą popsuć całe pozytywne doświadczenie z jazdy.


Jazdy testowe w salonach różnych marek

Mało który konsument wybiera auto po wizycie w salonie jednej marki. Dlatego wielu decyduje się na jazdy próbne w salonach wielu różnych marek i wieloma różnymi modelami aut, będących w zasięgu finansowym kupującego. Dlatego też cały proces zakupu nowego auta trwa dość długo.

Jednak wielu właścicieli salonów posiada też salony innych marek i umożliwiają oni zamawianie jazd próbnych dzień po dniu w każdym z salonów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla konsumenta, który będzie mógł spróbować przynajmniej kilku różnych modeli aut w krótkim czasie.


Segment D w Wikipedii

Klasa średnia (samochody rodzinne, segment D) ? samochody zapewniające komfortowe warunki podróżowania pięciu dorosłym osobom (z bagażem) na dłuższych dystansach. Najczęściej w wersjach nadwoziowych sedan (lub bliskich wielkością sedanom hatchback) oraz kombi. Wiele z nich dostępnych jest w wersjach coupé, najczęściej jako sportowe, ekskluzywne wersje danego modelu. Przykłady: Citroën C5, Ford Mondeo, Honda Accord, Hyundai i40, Mazda 6, Opel Insignia, Renault Laguna, Peugeot 508, Toyota Avensis, Volkswagen Passat, Škoda Superb.
klasa średnia "premium" ? nieoficjalna nazwa samochodów klasy średniej produkowanych przez marki kojarzone z luksusem. Często są one droższe i lepiej wyposażone (zarówno pod względem wygody, jak i techniki). Przykłady: Audi A4, BMW serii 3, Cadillac BLS, Jaguar X-Type, Mercedes klasy C, Lexus IS, Saab 9-3, Volvo S60, Alfa Romeo 159.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klasa_samochodu



© 2019 http://zaptest1.waw.pl/