Sprawy estetyczne

ma na celu poprawę kształtu i wielkości nosa. Jednak wbrew pozorom wcale nie jest to łatwy zabieg, ponieważ nos z względu na swoją wielkość nie daje dużego pola do popisu, a jednocześnie przecież pełni kluczową funkcję w proces

Sprawy estetyczne Każdy chce być piękny i młody. Na szczęście - obecnie łatwo spełnić to marzenie :)

Plastyka nosa

Korekta nosa jest bardzo często wykonywaną poprawką. Ten zabieg ma na celu poprawę kształtu i wielkości nosa.

Jednak wbrew pozorom wcale nie jest to łatwy zabieg, ponieważ nos z względu na swoją wielkość nie daje dużego pola do popisu, a jednocześnie przecież pełni kluczową funkcję w procesie oddychania.

Korekta nosa to nie jest to samo to korekta przegrody nosowej.


O korekcji uszu

Odstające uszy - koszmar wielu dzieci. Korekcja uszu to jeden z tych zabiegów, kiedy lepiej go przeprowadzić na młodym egzemplarzu. Zabieg polega na zmniejszeniu efektu odstawania uszu poprzez modelowanie małżowiny, przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, a pacjent tego samego dnia jest wypisywany do domu.

Trzeba pamiętać, że efekt nie jest widoczny zaraz po zabiegu, potrzeba do tego upływu czasu, najczęściej około trzech miesięcy.

Oczywiście przed zabiegiem trzeba zrobić zestaw podstawowych badań, jak morfologia, czy OB. Jednak zabieg nie jest szczególnie inwazyjny, nie wiąże się z wysokim ryzykiem. Bardzo ważna jest higiena o dezynfekcja już po zabiegu, trzeba tez pilnować opatrunku. Wiadomo, że wiąże się to z pewnym dyskomfortem, jednak efekt powinien być tego warty.


Początki chirurgii plastycznej w Polsce


W 1951 dr Stanisław Michałek-Grodzki (prekursor chirurgii plastycznej w Polsce) otworzył w Polanicy-Zdroju, w szpitalu św. Antoniego, pierwszy w Polsce oddział tej specjalności, przeznaczony głównie dla chorych z wrodzonymi i nabytymi zniekształceniami, m.in. z okresu wojny. Po śmierci dr Michałka-Grodzkiego, 7 października 1951 ordynatorem oddziału, a od 1953 dyrektorem szpitala (od 1958 - Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Plastycznej) w Polanicy został jego asystent dr Michał Krauss. Opracował on plan rozwoju chirurgii plastycznej w Polsce, zakładając zorganizowanie Kliniki Chirurgii Plastycznej (z Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego), którą powołano w 1972 na bazie Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Plastycznej w Polanicy, lecz już w 1976 przeniesiono do Warszawy. Ordynatorem oddziału chirurgii plastycznej i dyrektorem szpitala w Polanicy został dr med. Kazimierz Kobus, który rozwinął metody leczenia.

W Warszawie nowy zespół kierowany przez prof. M. Kraussa rozwijał działalność kliniczną, dydaktyczną i naukową m.in. obok dotychczasowych specjalności chirurgię ręki, leczenie oparzeń i mikrochirurgię. M. Krauss był współtwórcą i pierwszym prezesem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_plastyczna



© 2019 http://zaptest1.waw.pl/