szkolenia bhp warszawa

prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru.
Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych...branżach poparte wykształceniem.
Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

Zapobieganie wypadkom

szkolenia bhp warszawaJeśli chodzi o wypadki zwykle jest tak, że nie ma ich do momentu aż się nie zdarzą.
Wystarczy pomyśleć chwilę o tym co by było gdyby nie było żadnych ustaw i ustaw w zakresie bezpieczeństwa pracy. Wiele firm chętnie oszczędziło by nie szkoląc swoich podwładnych.

A osoba nie znająca ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek. Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć.

Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia.

A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania. Właśnie przypomniała mi się scena z filmu "Mechanik" gdzie jeden z pracowników naprawia maszynę, która nie jest wyłączona ani zabezpieczona a drugi przypadkowo naciska przycisk.
Maszyna zaczyna pracować i nie daje się wyłączyć i nieostrożny pracownik traci rękę.
Co prawda później jest o dziwo wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo otrzymuje duże odszkodowanie za, które kupuje wymarzony samochód.
Nie mniej lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?

Ogólnie o bhp

Myślę, że najtańszym i najszybszym sposobem na szkolenia bhp jest zakup ich w wersji online.
Myślę, że z takiej formy szkoleń mogą skorzystać pracownicy biura. BHP w przypadku pracy biurowej lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, zobacz dlaczego: Przy pracy biurowej przy komputerze krzesło ma dużą rolę - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie.
Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień.
Dobre krzesło do komputera powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze stopnia pochylenia) oraz odpowiednio profilowane oparcie. Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się "połamać". Życzę bezpiecznego używania kompa. W naszym kraju mamy dość dziwne prawo dotyczące kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy ? firmy zatrudniające powyżej sto pracowników muszą mieć odrębnego specjalistę bezpieczeństwa i higieny pracy. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek.
W końcu bardzo dużo firm oferujących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.

BHP obowiązkowe

Przyjmując nowego pracownika pracodawca musi spełnić wiele wymogów ustawowych.
Jednym z obowiązków pracodawcy jest szkolenie pracownika w zakresie bhp. Obowiązek szkolenia bhp pracowników nakłada Kodeks Pracy. W przypadku pracownika, który już wcześniej pracował w naszej firmie i znów go zatrudniamy, nie musimy szkolić ponownie. Założeniem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie. Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy.
Oraz oczywiście poprawienie bezpieczeństwa i komfortu pracy. Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat..
Dodane: 27-10-2014 07:09

Tagi: Uncategorized Warszawa bhp szkolenia bhp szkolenie bhp

Widok do druku:

szkolenia bhp warszawa

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: