Na temat: rehabilitacja

medycznym.Czemu rehabilitacja jest potrzebna?Rehabilitacja po urazie jest czasami niezbędna, aby w pełni powrócić do zdrowia. Jest to do tego stopnia ważny proces, że bez niej wiele urazów kończyłoby się trwałym kalectwem poszkod

Na temat: rehabilitacja Renomowana z pewnością może pomóc obniżyć koszty rehabilitacji, gdyż w zakupie często trzeba było by wydać kilkaset złotych. Wpis o rehabilitacji i sprzęcie medycznym.

Czemu rehabilitacja jest potrzebna?

Rehabilitacja po urazie jest czasami niezbędna, aby w pełni powrócić do zdrowia. Jest to do tego stopnia ważny proces, że bez niej wiele urazów kończyłoby się trwałym kalectwem poszkodowanych.

Jednak na czym ogólnie polega rehabilitacja? Cóż to zależy od samego urazu, ale można uogólnić sam proces to powtarzania kontrolowanych ruchów, aby pobudzić zastane mięśnie do działania i odbudowywania dawnej siły. Takie ruchy powodują też dużo lepsze ukrwienie oraz przyspieszają regenerację tkanek. Rehabilitacja ma na celu tez zwiększyć zakres ruchu danej kończyny, czy partii ciała, aż do pełnego lub maksymalnego zakresu ruchu.


Sprzęt rehabilitacyjny na wypożyczenie

Każdy uraz bardziej lub mniej poważny prawie na pewno skończy się na rehabilitacji, aby powrócić do zdrowia szybko i sprawnie. Niestety często jest tez potrzebny dodatkowy sprzęt rehabilitacyjny, aby móc bez przeszkód owa rehabilitację przeprowadzić. Przy złamaniu nogi kule będą niezbędne, aby jako tako poruszać się w domowym zaciszu, a koszt zakupu kul może osiągnąć nawet 200 zł, więc nie jest to tania rzecz.

Na szczęście są wypożyczalnie takiego sprzętu, gdzie można wypożyczyć dany sprzęt na wybrany czas. W takim przypadku koszt wypożyczenia kul an 2 miesiące nie przekroczy 50 zł, a zaoszczędzoną kwotę można przeznaczyć na zakup żywicznego gipsu, który jest dużo lepszy od tego refundowanego przez NFZ.


Cytat z Wiki: Rodzaje ortez

Wśród stabilizatorów wyróżnić można:

ortezy odcinka szyjnego kręgosłupa (? kołnierz ortopedyczny)
ortezy odcinka piersiowego kręgosłupa (? gorset ortopedyczny)
ortezy odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa
ortezy dłoni
ortezy stawu barkowego
ortezy stawu łokciowego
w tym ortezy odwodzące barku
ortezy stawu biodrowego
w tym ortezy odwiedzeniowe
ortezy stawu skokowego
ortezy stawu kolanowego

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Orteza



© 2019 http://zaptest1.waw.pl/