Odpowiednio wybrane dla naszej firmy może mieć ogromne znaczenie w przyszłej działalności i rozwoju.

Dlatego warto kierować się jakością.

Jeżeli potrzebujemy biura

powierzchnie biurowe szczecinZanim założymy własną działalność gospodarczą, musimy dobrze przeanalizować koszty. w wielu branżach niezbędne...jest biuro, w którym można obsługiwać klientów. Biuro najlepiej jest wynająć, jednak zanim podpiszemy umowę, musimy być pewni, że to dobra decyzja. Jeżeli potrzebujemy biura, to musimy się zastanowić nad jego lokalizacją - jest to jeden z najważniejszych aspektów, ponieważ klienci muszą jakoś do nas trafić. Oczywiście wiele zależy od tego, jaką działalność prowadzimy, nie zawsze warto inwestować w dobrą lokalizację.

Zasadniczo im bliżej centrum, tym drożej.

Czasami kwoty za wynajem biura mogą być za dużym obciążeniem dla nowo powstałej firmy, która nie wypracowuje jeszcze dochodów. Nie jest łatwo podjąć dobrą decyzję.

Gdzie trzymać dokumenty w biurze?

Archiwizacja dokumentów to jest ciekawy temat.

Mam jeszcze kilka użytecznych informacji. Archiwizacja jest procesem polegającym na zabezpieczaniu i katalogowaniu akt.

Archiwizacji podlegają takie dokument, których się już nie używa, jednak z powodu wymogów prawa, lub inne, należy je zatrzymać.
Miejscem przechowywania takich akt, jest archiwum.

Duże instytucje, bądź korporacje posiadają własne archiwa.

Kolejna kwestia też jest związana z omawianym tematem. Katalogowanie i zbieranie akt ma swoje bardzo istotne powody. Jeżeli prowadzimy dość sporą firmę, to są nam niezbędne wtedy, kiedy wymaga ich jakiś urząd. Nie chodzi jedynie o rozliczenia.
Ważne są pozostałe dokumenty.

Jeżeli nie potrafimy poradzić sobie sami, trzeba skorzystać z usług firmy zewnętrznej, która uporządkuje to za nas.

Tak samo ciekawym i podobnym tematem jest też to co opiszę następnie. Co zrobić jeśli mam w firmie sporo dokumentów, które nie są mi już potrzebne ale z uwagi na wymogi prawne muszę je przechowywać? Chyba najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest zorganizowanie sobie archiwum - aczkolwiek robienie tego we własnym zakresie pociąga za sobą spore koszty.

Tak więc lepiej i taniej jest to przekazać do firmy zewnętrznej.

Podobnie ma się następna sprawa. Ciekawe prawda? Myślę, że jeszcze poruszę te zagadnienia w kolejnych notkach.

Bezpieczeństwo pracy w biurze

powierzchnie biurowe szczecinWspominałam już nie raz o tym, że nie tylko w branżach uznanych powszechnie za mało bezpieczne (np.

budownictwo) może dojść do wypadku.

Zasady BHP dotyczą również pracy biurowej. Trochę już o tym pisałam, przy omawianiu zagadnienia w dziedzinie edukacji. Zaznaczam od razu, że nie jestem specjalistką z branży, a moich tekstów nie należy traktować, jako źródło wiedzy na temat na BHP. Są to po prostu przemyślenia, które czasami są dość luźno związane z tematem. Wracając do pracy biurowej.
To co pozwala zaliczyć pracę do biurowej, to postawa siedząca.
Nie chodzi tutaj o pracę sensu stricto umysłową, ale właśnie o pozycję, jaką w trakcie wykonywania różnych czynności, przyjmujemy. Jest to dość sensowne - przecież nie powiemy o kobiecie roznoszącej kartki reklamowe, albo o ochroniarzu, że wykonuje pracę biurową :). Ale facet, którego zajęcie polega tylko na śledzeniu widoku z kamer ( a wiadomo, że taka osoba zazwyczaj zajmuje pozycję siedzącą), z punktu widzenia BHP ma pracę biurową. Cóż, nie zawsze kwalifikacja musi być bezbłędna.

.

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: