Domy starości. Jak to wygląda w praktyce?

//staly-lad.pl. Krótko o domach seniora. Jak opiekować się osobami w sędziwym wieku? Opieka nad osobami starszymi może stanowić spore wyzwanie dla najbliższych członków rodziny. Jednak tak, jak my w najmłodszych latach naszego życ

Domy starości. Jak to wygląda w praktyce? Niewiele osób ma czas na opiekę nad osobą starszą i mimo, że najczęściej mowa o naszych rodzicach to musimy zagwarantować im jak najlepszą. Między innymi z tego powodu powstają miejsca takie jak . Krótko o domach seniora.

Jak opiekować się osobami w sędziwym wieku?

Opieka nad osobami starszymi może stanowić spore wyzwanie dla najbliższych członków rodziny. Jednak tak, jak my w najmłodszych latach naszego życia byliśmy obdarowywani uwagą ze strony naszych rodziców i innych członków rodziny, tak samo musimy także poświęcać czas osobom starszym w naszym otoczeniu. Warto pamiętać o podstawowych zasadach takiej opieki : przede wszystkim najważniejsza jest cierpliwość.

Chociaż osoby w sędziwym wieku mogą czasami wydawać się dla nas niezrozumiałe, a ich zachowanie dość dziwne, to jednak trzeba zaakceptować charakter i przyzwyczajenia najbliższych nam osób. Schorzenia, które posiadają w większości osoby starsze mogą bardzo wpłynąć na ich zachowanie. Jest to niestety naturalna kolej rzeczy.


Wikipedia i starość

Granica między wiekiem średnim człowieka a starością jest płynna i zmieniała się w ciągu wieków. W czasach prehistorycznych ludzie dożywali 30 (Neandertalczyk z Krapiny) - 35 lat (szkielety z Sima de los Huesos w Atapuerca)1. W starożytności człowiek 35-40-letni był uważany za człowieka starego. Średnia długość życia, a co za tym idzie "granica" starości na świecie bardzo wydłużyła się w XVIII, XIX oraz XX wieku, wraz z poprawą warunków życia, rozwojem medycyny oraz upowszechnieniem takich wynalazków jak np. kanalizacja, które podwyższały poziom higieny, oraz wynalezieniem szczepionek, które zapobiegały chorobom (zob. też oczekiwana dalsza długość trwania życia).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Starość


O zawodzie pielęgniarki w Wikipedii

Pielęgniarka (w odniesieniu do mężczyzn stosuje się formę pielęgniarz) ? samodzielny, medyczny zawód z grupy specjalistów do spraw zdrowia. Sprawuje opiekę medyczną nad pacjentem (m.in. pielęgnacja pacjenta, podawanie leków, wykonywanie zastrzyków, wlewów dożylnych), asystuje lekarzowi w czasie zabiegów, operacji, wykonuje samodzielne działania w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji medycznej, a także wykonuje zlecenia lekarskie. W przypadku, gdy pielęgniarka uzna zlecenie za błędne zobowiązana jest odmówić jego wykonania. Zajmuje się także szeroko rozumianą edukacją zdrowotną i promocją zdrowia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarka



© 2019 http://zaptest1.waw.pl/