Części zamienne a zaufany mechanik

hamulcowych podane są w normach SAE J 1703, FMVSS 116 i ISO 4925. Temperatura wrzenia płynu Temperatura wrzenia jest miarą możliwości termicznego obciążenia płynu hamulcowego. To obciążenie może być szczególnie duże w cylin

Części zamienne a zaufany mechanik

Parametry płynów hamulcowych

Płyn hamulcowy ? czynnik przenoszący ciśnienie hydrauliczne w układach hamulcowych.
Parametry płynów hamulcowych

Wymagania dotyczące płynów hamulcowych podane są w normach SAE J 1703, FMVSS 116 i ISO 4925.

Temperatura wrzenia płynu

Temperatura wrzenia jest miarą możliwości termicznego obciążenia płynu hamulcowego. To obciążenie może być szczególnie duże w cylinderkach hamulców kół. W temperaturach przekraczających rzeczywistą temperaturę wrzenia dochodzi do wytworzenia pęcherzyków gazu (pary) i wtedy uruchomienie hamulców przestaje być możliwe.

Temperatura wrzenia płynu zawierającego wodę

Podstawowym składnikiem większości płynów hamulcowych jest glikol, który ma własności higroskopijne, tzn. łatwo wchłania wodę. Temperatura wrzenia płynu hamulcowego zawierającego wodę jest znacznie niższa od temperatury wrzenia czystego płynu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82yn_hamulcowy


Hamulec hydrauliczny

Hamulec hydrauliczny ? hamulec cierny (głównie w pojazdach samochodowych, rowerach i lotnictwie) uruchamiany za pomocą systemu hydraulicznego, złożonego z pompy (na której tłok działa prowadzący pojazd), przewodów ciśnieniowych oraz cylinderków roboczych przy każdym z kół. Zapewnia równy rozkład siły hamowania bez konieczności kłopotliwej regulacji.

Najprostszy układ hamulca hydraulicznego jest złożony z dwóch cylindrów hydraulicznych połączonych przewodem. Jeden z cylindrów pełni rolę pompy. Wciskanie tłoka pompy powoduje przetłaczanie płynu do drugiego i wypychanie tłoka, co skutkuje dociśnięciem elementów ciernych do tarczy lub bębna hamulcowego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hamulec_hydrauliczny


Lakierowanie samochodu

Każde czyszczenie samochodu może być dokonywane zarówno w warunkach domowych, jak i w myjniach samochodowych. Wszystko zależy od tego, jak dokładnie czyszczony ma być konkretny samochód. Po dokładnym wyczyszczeniu samochodu powinien on zostać spłukany i osuszony. Oczywiście w warunkach domowych takie osuszanie samochodu będzie polegało na pozostawieniu go na słońcu oraz wytarciu go sucha posiadanymi przez właściciela samochodu ściereczkami. Uzupełnieniem dla mycia samochodu może być jego woskowanie. Takie woskowanie bardzo poprawia wygląd samochodu i sprawia, że wygląda on na bardzo zadbany. W razie potrzeby można także sięgnąć po lakier samochodowy i przy jego użyciu zatuszować różne niedoskonałości samochodu.



© 2019 http://zaptest1.waw.pl/