Biznes i prestiż

na sporych odległościach. Wprawdzie w momencie, kiedy w mieście powstaje korek również autobusy nie mogą się bezproblemowo poruszać, ale na pewno wygodniej jest przeczekać taki korek w autobusie, niż we własnym samochodzie. Ze

Biznes i prestiż

Miejski transport osobowy na lotniska

Korzystanie z miejskiego transportu osobowego stanowi bardzo wygodny sposób na poruszanie się po mieście zwłaszcza w godzinach szczytu lub na sporych odległościach. Wprawdzie w momencie, kiedy w mieście powstaje korek również autobusy nie mogą się bezproblemowo poruszać, ale na pewno wygodniej jest przeczekać taki korek w autobusie, niż we własnym samochodzie.

Ze względu na duże zainteresowanie miejskim transportem osobowym organizowane są kursy zarówno państwowej, jak i prywatnej komunikacji. Niektóre z nich wykonywane są na miejskie lotniska, z których można odlecieć do różnych miejsc w kraju i na świecie. Pozwalają one na bezpieczny transport bagażu i potrafią zawieźć pasażera w pobliże stanowiska przeznaczonego na odprawę.


Dlaczego taxi to jedne z chętniej wybieranych form transportu miejskiego?

Transport taksówką to jedna z najchętniej wybieranych form transportu miejskiego, szczególnie w porze nocnej. Okazuje się, że nieraz dojazd w określone miejsce jest możliwy tylko dzięki taksówce, a komunikacja miejska, która obsługuje dany teren podczas pory nocnej to zdecydowanie bardziej czasochłonne rozwiązanie. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług firm zajmujących się przewozem taksówkami.

Co prawda, przejazd taksówką nie należy do zbyt tanich form transportu, szczególnie w dużych miastach, jednak jeśli potrzebujemy przedostać się w inne miejsce w kilka osób, koszty mogą po podzieleniu okazać się naprawdę znośne. Stąd też taksówki są bardzo chętnie wybierane przez pasażerów podróżujących porą nocną.


W 2004 nadano mu imię przywódcy

W 2004 nadano mu imię przywódcy Solidarności i prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Wałęsy.

W 2006 zarząd lotniska w Gdańsku podpisał z władzami wojskowymi umowę o powierzeniu mu planowanych funkcji cywilnych na wojskowym lotnisku Gdynia-Oksywie we wsi Kosakowo.

19 października 2006 po raz pierwszy gdański port lotniczy osiągnął liczbę miliona pasażerów w ciągu jednego roku.

18 listopada 2010 po raz pierwszy gdański port lotniczy osiągnął liczbę 2 mln pasażerów w ciągu jednego roku.

31 marca 2012 został uroczyście oddany do użytku terminal drugi T2 (koszt budowy ? prawie 248 mln zł, w tym dofinansowanie z UE ? ponad 87 mln zł), a pierwsi pasażerowie zostali na nim odprawieni 6 kwietnia 2012. W pierwszym etapie budowy terminalu T2 powstał budynek o powierzchni około 39,5 tys. m?. Terminal T1 od tamtej pory służył jako grupa 8 bramek dla ruchu Non-Schengen, a także jako tymczasowa hala przylotów do czasu budowy nowej w Terminalu T2.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy



© 2019 http://zaptest1.waw.pl/