Artykuł o sprzątaniu

dworze. Dzięki wyczyszczeniu żaluzji i przetarciu szyby wewnętrznej w domowym pomieszczeniu może od razu zrobić się nieco jaśniej i przyjemniej. Trzeba przecież mieć na uwadze fakt, że zwłaszcza w tych domach, w których używa się

Artykuł o sprzątaniu

Czyszczenie żaluzji

Żaluzje okienne czyszczone są zwykle podczas mycia okien, jednak w okresie zimowym żaluzje wewnętrzne mogą być czyszczone niezależnie od pogody panującej na dworze. Dzięki wyczyszczeniu żaluzji i przetarciu szyby wewnętrznej w domowym pomieszczeniu może od razu zrobić się nieco jaśniej i przyjemniej. Trzeba przecież mieć na uwadze fakt, że zwłaszcza w tych domach, w których używa się centralnego ogrzewania węglowego, na żaluzjach może osadzać się kurz i pył. Dlatego podczas mycia żaluzji na pierwszym miejscu trzeba będzie je wyczyścić, a następnie wypolerować. W tym celu będzie można wykorzystywać różne środki do czyszczenia żaluzji dostępne w sklepach. Należą do nich na przykład popularne środki do ścierania kurzy.


Zmywanie podłóg w przychodni

Przychodnie są punktami leczniczymi, w których przyjmowane są osoby chore i przeprowadzane są różne badania, dlatego ekipy sprzątające zobowiązane są do ich dokładnego sprzątania. Jednak to sprzątanie musi być tak przeprowadzane żeby nie przeszkadzało pacjentom w swobodnym korzystaniu z gabinetów lekarskich. Dlatego podłogi znajdujące się w przychodniach sprzątane są wieczorami oraz z samego rana, a wówczas mogą one zostać porządnie zmyte bez wycierania ich do sucha. Także gabinety lekarskie sprzątane są wówczas, kiedy nie są przyjmowani pacjenci. Natomiast od czasu do czasu można spotkać członka ekipy sprzątającej, który czyści pomieszczenia sanitarne. Dzięki temu mogą one zostać utrzymane w czystości.


Dywan!

Dywan podłogowy ? tkanina dekoracyjna przeznaczona do pokrycia pewnych płaszczyzn (najczęściej podłóg, czasem także ścian).

Dywany pojawiły się prawdopodobnie w Azji Centralnej między III a II tysiącleciem p.n.e. Dywan widnieje na fladze Turkmenistanu.

Słowo dywan, według językoznawcy Aleksandra Brücknera, pochodzi od tureckiego diwan (rada, biuro), a to z kolei z języka perskiego, gdzie oznacza ?trybunał?. Dywany mają różne kształty, kolory i rozmiary.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dywan_pod%C5%82ogowy



© 2019 http://zaptest1.waw.pl/